avstriiski-8 avstriiski-9 avstriiski-1 avstriiski-2 avstriiski-3 avstriiski-4 avstriiski-5 avstriiski-6 avstriiski-7

Австрійська штора – це різновид фіранок у римському стилі. Відмінність полягає у відсутності стрижнів, завдяки чому нижній край має округлі форми. Австрійська штора, в порівнянні зі строгою римською, виглядає більш елегантно. Для таких штор вибирають більш пластичні тканини, що легко драпіруються.

Австрійські штори можуть бути екстравагантними та витонченими. Вони створюють ефект легкості в кімнаті.

Австрійські штори

Верхній край австрійських штор збирається гардинною стрічкою, і в піднятому стані тканина вільно спадає, лягаючи м’якими горизонтальними складками. Така гармошка утворює фестони завдяки рейкам, прикріпленим до вивороту штор. М’які складки дають можливість використовувати бахрому та оборки по нижньому краю або з боків. У нижню частину штори вшиті невеличкі важкі деталі, що не дають їй бовтатися. В опущеному стані австрійські штори висять прямо та збираються в кілька м’яких складок уздовж низу. Кріпляться вони на спеціальний рейковий карниз.

При пошитті австрійських штор використовують еластичні м’які тканини, що не мнуться. Додатковою окрасою віконного отвору стануть тканини з геометричним малюнком, вертикальними смугами, орнаментом приглушених кольорів. Основне колірне рішення австрійських штор, як і французьких – це гамма теплих відтінків, а відповідні тканини: шовк, батист, вуаль, тюль. Тобто хорошим варіантом будуть ті матеріали, що виглядають легкими та невагомими. Австрійські штори давно вже виступають у ролі самостійного елемента оздоблення вікна, гармонійно вписуючись у загальний стильовий ансамбль.

На сьогоднішній день, австрійські штори є однією з найпопулярніших новинок. На невеликих вікнах вони виглядають особливо привабливо. Вони мають такий самий розкішний дизайн, як і пишні фіранки, але займають менше місця, що особливо важливо для вікон з обмеженим простором.

Вперше австрійські штори почали використовувати на початку 18-го століття. Їх називали фестонами та використовували в якості прикраси для вікон, закритих віконницями. Австрійські штори не були пишними, оскільки для пошиття використовувалися важкі тканини. Додаткової ваги надавала бахрома по краях. Пізніше австрійські занавіски завоювали своє місце серед штор для інтер’єру.

Де купити австрійські штори?

Класичний варіант австрійських штор передбачає використання тканин теплих пастельних тонів. Такі вироби найкраще вішати в просторих кімнатах із великими вікнами (спальні, вітальні, їдальні). На кухню краще вибрати напівпрозорі моделі.

На нашому сайті вказані номери телефонів, за якими ви можете замовити замір вікон або запросити дизайнера. Він допоможе підібрати елітні штори, що найкраще впишуться до інтер’єру вашої кімнати.